Bohovia
Bohovia

Raz som v nejakej rozprávke zahliadol, ako sa nejaký junák z toho príbehu dostal mávnutím ruky boha "lásky" do jeho "područia". Zrazu začal mať všetkých naokolo rád a začal ich objímať. Onedlho na scénu nastúpil boh vojny a ten istý človiečik, ktorý predtým všetkých naokolo objímal ich zrazu začal zabíjať. No a tento "úkaz" vyvolal v mojom vnútri myšlienku, že čo by sa stalo, keby obaja tí bohovia s malým "b" mávli svojimi rukami a chceli tak naraz zmeniť toho junáka na svoj "obraz". Aký by vlastne bol? Túžil by aj naďalej po objímaní, alebo by bol už bažiaci len po krvi? No myslím si, že asi neutrálny, lebo keďže sú tí bohovia rovnocenní, tak ich vzájomné sily by sa zrejme vylúčili.

A preto veľmi zjavne vidím na tomto príklade to, že keď niekto spomenie existenciu viacerých bohov, aká je to vskutku hlúposť! Vždy musí byť nad všetkým niekto, kto to riadi a kto má nad tým skutočnú moc! A preto viem, že existuje len jeden jediný skutočný Boh a to ten biblický. Pretože len Jeho Slovo sa nenásilne šíri. Nie iného Boha. Každý živý jedinec cíti, že zabíjať niekoho pre vieru nie je správne. Preto aj podvedome cítime, že ani boh druhého najrozšírenejšieho náboženstva, teda moslimského, tým pravým určite nebude. A tí čo v minulosti vraždili v mene biblického Boha majú tiež svoju odplatu! O toto sa ty človeče vôbec neboj, ale snaž sa Ho radšej spoznať osobne. Potom si aj ty možno spravíš takúto stránku, lebo ti to bude zrazu jasné a budeš sa s tým tiež chcieť podeliť... Pamätaj na to, že tiež som neveril a nad týmito vecami nerozmýšľal! A preto viem, že čo vravím.

Preto ešte raz zopakujem. Jedine biblický Boh je ten ozajstný, skutočný a niet iného okrem Neho. Amen. Ostatní bohovia predstavujú len diabolský trik na obalamutenie ľudí. A je jedno, že čo si o tom my, ktorí sme z prachu vzišli a na ktorý sa obrátime (1 Mojžišova 3, 19), myslíme a tvrdíme. Pointa toto príkladu je tak jasná, že už fakt nevyžaduje hlbšie rozvádzanie.

Ak sa Ti človeče zdal byť článok zaujímavý, tak ho zdieľaj ďalej...

Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.