Zamyslenie nad veršom

Čo bolo od počiatku, čo sme počuli, čo sme videli na vlastné oči, na čo sme pozerali a čoho sa nám dotýkali ruky, (o tom svedčíme, totiž) o Slove života. A ten život sa zjavil, my sme (Ho) videli, svedčíme (o Ňom) a zvestujeme vám večný život, ktorý bol u Otca a zjavil sa nám. Čo sme (teda) videli a počuli, zvestujeme aj vám, aby ste aj vy mali spoločenstvo s nami. Naše spoločenstvo aby bolo s Otcom a s Jeho Synom Ježišom Kristom. Toto vám píšeme, aby naša radosť bola úplná. (1 Jánov 1, 1-4)

Evanjelista Ján tu hovorí o tom, že na vlastné oči videl samotného Ježiša, že sa Ho dotýkali jeho vlastné ruky a že aj na jeho vlastné uši počul to, čo sám Ježiš hovoril! No a preto je na tebe človeče, že ako s touto informáciu naložíš. Či jej uveríš alebo nie! Pred vynesením svojho "rozsudku" sa však ešte dobre zamysli a uvedom si nasledovné. Určite si tiež už aj ty v živote videl i zažil nejaké výnimočné situácie. Ako by sa ti páčilo, alebo ako by si sa pozeral na ľudí, keby tvojim rečiam opisujúcim to všetko tebou zažité neverili? Povedzme, že si bol na expedícii v Pamíre a vystúpil si na nejakú sedem tisícovku. Prídeš domov, chceš sa tým pochváliť svojim známym, ukážeš im fotky z vrcholu, ale oni ti povedia. Blbosť, neveríme ti, že si tam vystúpil. Také fotky si vieme s pomocou "fotošopu" narobiť aj my. Myslím si, že sa ti človeče oplatí tieto myšlienky trošku viacej rozviť a porozmýšľať nad nimi.

A tak na základe spomenutého príkladu môžem povedať, že v kresťanstve je zas takou Božou "fotkou" existencie tých časov minulých - Biblia. Ona sama je vskutku tiež takým hodnoverným dôkazom existencie tých skutočností, ktoré niekedy v minulosti niekde reálne nastali. Alebo to poviem ešte inak. Ak si človeče myslíš, že to bolo už veľmi dávno, tak potom, ktorý dátum treba vo všeobecnosti považovať za ten hraničný, pred ktorým je všetko výmysel a po ktorom zas skutočnosť? Však aj ty určite veríš všeličomu, čo sa udialo v minulosti a to bez ohľadu na "vysokosť" veku kedy to nastalo. Napríklad. Určite veríš tomu, že existoval nejaký človek menom Ford, ktorý stál pri zrode rovnomennej automobilky. Jeho samotného si pritom nevidel, ale dodnes vídavaš "jeho" autá jazdiť po cestách. Alebo taký Mozart. Existoval teda alebo nie? Čo tie jeho skladby? Sú vôbec jeho, alebo sú niekoho iného? Možno veríš tomu, že Zem má 4 miliardy rokov, ako sa to vo všeobecnosti hovorí a že ľudia sú tu len niekoľko tisíc. Tak, ako potom môžeš veriť tým miliardám, keď už ani udalosti, ktorá niekedy počas tých "tisícich" rokov nastala neveríš?

Myslím si, že k uvedenému už vôbec netreba väčší komentár. Podľa mňa si už dostal dosť veľmi rozumných informácií, ktoré by mohli vzbudiť tvoju pozornosť a nasmerovať tak tvoj zrak na biblického Boha.

Ak sa Ti človeče zdal byť článok zaujímavý, tak ho zdieľaj ďalej...

Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.