Zamyslenie nad veršom

Lebo slovo Božie je živé a mocné a je ostrejšie než ktorýkoľvek dvojsečný meč a preniká až do rozdelenia duše a ducha, kĺbov a špikov a je schopné posudzovať hnutie a zmýšľanie srdca. (Židom 4, 12)

Ako môžeš milý čitateľu vidieť, tak slovo Božie má fakt veľkú moc, ak sa nad tým čo je v uvedenom verši napísané zamyslíš. Slovo Božie nám hovorí, že je schopné posudzovať hnutie a zmýšľanie srdca a že nám preniká až do rozdelenia duše a ducha, či kĺbov a špikov. Čo to znamená? No znamená to asi toľko, že keď si Jeho slovo - Bibliu začneš čítať a začneš Pána Boha prosiť i o chápavosť čítaného slova a o to, aby ťa podľa neho viedol, tak ty automaticky už začneš nad všetkým v živote hlbšie rozmýšľať. Tá hĺbka spôsobí, že mnohé veci, ktoré si dovtedy nevidel sa zrazu dostanú na svetlo sveta a tak sa stanú pre teba zjavnými. Zrazu začneš vidieť veci okolo seba a vzťahy okolo seba v úplne inom rozmere. A samozrejme nie len okolo seba, ale prioritne aj mnohé veci v sebe. Teda to, že ako rozmýšľaš, či ako si niekedy možno rozmýšľal. Možno už v krátkom čase s hrôzou zistíš, že ako si ty, ako človek vlastne bral mnohé veci mylne a pochabo. Tak ako ja a vlastne všetci ľudia na zemi. Ako by si napríklad to, čo sa ti možno v minulosti zdalo byť úplne normálne, teraz veľmi rád zo svojho života vymazal, pretože to teda vôbec normálne nebolo. Ako sa píše, slovo Božie je živé a mocné ako dvojsečný meč. Skrátka taký, ktorý má ostrie po oboch stranách a ktorým teda môžeš sekať sem a tam ako sa ti zachce bez ohľadu na to, aby si musel sledovať, že či náhodou nesekáš tou jeho tupou časťou. Taký klasický nožík je v podstate "jednosečný" meč. Ak začneš rezať tupou stranou, tak nič neodrežeš a nič ani neporušíš na tom rezanom predmete, povedzme nejakom mäse na jedlo. Proste nožík nezanechá na tom čo má odkrojiť žiaden "šrám". Lebo tá časť, ktorá to mala odrezať bola tupá. No lenže slovo Božie je ostré na oboch stranách a preto sa nemôže stať, že to čo ono zasiahne zostane neporušené - neodrezané - neočistené. A tak, ako nejaký kuchár či kuchárka nožíkom dáva preč z mäsa všetky tie šľachy či mastné a iné nedobré časti pre chuť a strávenie, tak tak isto to Božie slovo aj nás podobným princípom orezáva a dáva tiež z nás preč to zlé staré a telesné. Ak sa ti "zatne" tam, tak ti niečo "oreže" a ukáže tam, a ak sa ti "zatne" inde, tak ti zas niečo "oreže" či ukáže inde. Proste Pán Boh nerobí okolky, ale ti jasne, vecne, tvrdo a pravdivo zjavuje mnohé veci. On ide úplne do najtajnejších zákutí tvojej duše z ktorej navonok vždy vychádza to vonkajšie tvoje správanie a zrazu zistíš, že čo si ty ako človek vlastne zač.

A tak ti milý čitateľu želám, že aby si si postupne osvojil čítanie Božieho slova, lebo ono má skutočne nie len že moc ti mnohé veci vyjaviť, ale má moc ťa naviesť aj na tú správnu cestu, ktorá vedie ku spáse tvojej duše a ku prežitiu požehnaného života tu na tejto zemi. Tak nech ťa v tom všetkom Pán Boh mocne žehná a pomáha ti to všetko tajné a doposiaľ o sebe nepoznané dobre stráviť. AMEN

Ak sa Ti človeče zdal byť článok zaujímavý, tak ho zdieľaj ďalej...

Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.