Sex

Milý čitateľu. V jednej predošlej téme, zvanej "Náš partner" som spomínal, že tí dvaja ľudia, ktorí chcú spolu žiť by sa mali pred svadbou dobre spoznať po duševnej stránke. Keďže, ale mnohým ľuďom len tá duševná stránka k prvotnému poznávaniu svojho potencionálneho životného partnera zjavne nestačí, tak chcú vyskúšať aj tú druhú – sexuálnu. Preto som sa rozhodol, že skúsim niečo napísať aj k tejto téme.

Začnem, ale pekne poporiadku a trošku v globále opíšem, že o čo vlastne v tejto sexuálnej oblasti ide. Pán Boh na začiatku vekov stanovil, že muž opustí svojho otca aj svoju matku a priľne k svojej žene a stanú sa jedným telom. (1 Mojžišova 2, 24) Určil to tak bez ohľadu na to, že čo si o tom budú myslieť ľudia. Len mužovi a žene dal Pán Boh možnosť vo vzájomnom zväzku spolu žiť a možnosť rozmnožovať sa. Inak to jednoducho nemôže byť, ak človek chce, aby to Pánom Bohom bolo požehnané. A preto všetky tie naše ľudské pomýlené pokusy to nejak obísť nemôžu fungovať! A tak bláznivo si počína každý, ktorý sa takéto "obchádzky" snaží ospravedlniť! Skrátka, nikdy nebudú môcť žiť v manželskom zväzku žena so ženou, či muž s mužom a ešte aj prirodzene k tomu môcť splodiť dieťa. Je to proti Božiemu ustanoveniu. To je základná axióma, ktorú by si mali ľudia, ktorí si myslia, že to ide aj inak uvedomiť. Keby všetci tí, ktorí si to myslia nemali normálnych rodičov, teda otca a matku, tak by určite ani oni na svete neboli. Veď, kto by ich splodil? Tak isto ani tie alternatívne možnosti oplodnenia nemôžu v globálnom meradle rozmnožovania sa ľudskej rasy fungovať.

V Biblii sa píše, že veci sa opakujú a tak čuduj sa svete, znova sa "oprašujú" a do popredia dostávajú tie zvrátené myšlienky ľudského spolunažívania, aké boli za čias miest Sodomy a Gomory. Toto úslovie je všeobecne veľmi dobre známe a používa sa pri pomenovaní tých najzhýralejších sexuálnych úchyliek či počinov. Proste "Sodoma Gomora". Preto toto pomenovanie a to, čo sa v tých mestách páchalo veľmi dobre poznajú aj neveriaci ľudia. A tak isto všetci, ktorí to už počuli, tiež dobre poznajú aj ich koniec. Tie mestá museli byť jednoducho zničené, kvôli veľkosti hriechu, ktorý bol v nich páchaný. Iba nerozumný neveriaci človek si môže myslieť, že takýto vývoj môže mať nejakú trvalú budúcnosť. Aj v dnešnej dobe bude prúd "LGBT" znovu Pánom Bohom zničený. Je len otázka času, že kedy to nastane, že ako ďaleko to On sám nechá ešte zájsť. Preto jedine vzťah muža a ženy v manželskom zväzku má budúcnosť. Žitie dvoch ľudí mimo manželského zväzku sa jednoducho "nepočíta". Hovorím o pravidlách žitia a nie o chaose. Nadivoko a zhýralo sa žiť samozrejme dá, ale nebude to nikomu zo zúčastnených slúžiť na požehnanie či vnútorné budovanie. Vždy len na úpadok a rozklad! Myslím si, že aj neveriaci človek, ktorý trošku sleduje veci okolo seba, rozmýšľa nad nimi a spája si to čo vidí, tak pochopí pravdivosť uvedených slov. Preto to už ďalej nejdem rozoberať, ale vrátim sa späť k téme.

Keďže už od narodenia máme v sebe zadefinovanú túžbu po opačnom pohlaví, tak mnohým z nás len to duševné poznávanie nestačí. Preto mnohí chcú toho druhého spoznať aj po sexuálnej stránke a to ešte pred uzavretím manželstva. Avšak neuvážené prekročenie tejto "červenej" línie, bude mať bezpochyby veľmi tvrdý dopad na životy oboch zúčastnených. Biblia nám hovorí, aby sme nesmilnili a tak isto jedno z desiatich Božích prikázaní nám hovorí, aby sme zas nescudzoložili. Inak povedané, nevyspali sa s niekým, kto nie je náš manžel(ka) a to či už pred, alebo až po svadbe. Ku komu sme teda podľa biblického svedectva nepriľnuli. Ono to v Biblii nie je napísané len tak náhodou "mírnix dýrnix" pre nejakú "parádu" a vôbec to nie je platné len pre veriacich ľudí, ako sa môže na prvý pohľad zdať. A preto ľahkovážne prekročenie zakázanej hranice opíšem nasledovne.

Koľkí z nás by s radosťou niečo po niekom dojedali? Asi nik, alebo no možno matka či otec po dieťati nejaký ten obed, prípadne bezdomovec, ktorý týždeň nejedol. Je zaujímavé, že poväčšine sme dosť hákliví, ba až zhnusení pri predstave, že by sme mali po niekom niečo dojesť, ale v otázke sexu nám takéto "dojedanie" nevadí. Koľkí z nás by chceli mať za celoživotného partnera takú osobu, ktorú už niekto "poobžúval" či "zaslintal"? Teda osobu, ktorá si to už pred tým vyskúšala s niekoľkými partnermi? A just ani s jedným si nesadla natoľko, aby si ju ten dotyčný zobral za manžela či manželku? No, asi nikto z nás. Každý rozumne zmýšľajúci muž si svoju manželku predstavuje, ako prvú a jedinečnú a rozumná žena zas, ako prvého a jedinečného ešte sexom neporušeného človeka v jeho živote. Pokiaľ teda nie sú už svetom títo jedinci natoľko zdeformovaní, že im to "predžutie" niekým iným nevadí. Neriešim tu výnimky typu, že niekomu zomrel partner a ten sa znova chce oženiť či vydať a podobné.

Pred svadbou sa preto neoddávajme sexu na skúšku, či už z našej zvedavosti, alebo hocijakej inej nepremyslenej pohnútky. Neskôr nás to bude veľmi mrzieť, keď pochopíme hĺbku tejto veci alebo keď náš budúci partner, pre ktorého sa skutočne rozhodneme nás odmietne, kvôli tejto neprekonateľnej blbosti, ktorú sme neuvedomelo spáchali a tak si pošpinili telo smilstvom. Pán Boh povedal, že človek opustí matku i otca a pripojí sa k manželke. Nie k prvej, druhej či tretej frajerke, nie ku krásnej blondíne na diskotéke, alebo sexi kolegyni s krátkou sukňou a bujným poprsím. K manželke. Len to sa počíta. A samozrejme aj naopak. 

Ak sa Ti človeče zdal byť článok zaujímavý, tak ho zdieľaj ďalej...

Komentuj

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *